viric vody zlaty pruzok„Starec vravel: Jeden prostriedok poznám, je to živá voda. Kto sa z nej napije, ten sa uzdraví, ale je ťažké ju nájsť. Sotva sa jej kráľ napil, pocítil, že jeho nemoc mizne, a bol silný a zdravý ako za dní svojej mladosti.“„Starec vravel: Jeden prostriedok poznám, je to živá voda. Kto sa z nej napije, ten sa uzdraví, ale je ťažké ju nájsť. Sotva sa jej kráľ napil, pocítil, že jeho nemoc mizne, a bol silný a zdravý ako za dní svojej mladosti.“
Z rozprávky bratrov Grimmovcov Živá voda

svetetelny koren dioscorea batatas mTá najlepšia možná voľba, ako udržiavať telo zdravé je dodávať mu potrebné živiny pochádzajúce z prírody, nie z laboratórií farmaceutických firiem. Jedna z možností ako si udržiavať pevné zdravie je pestovať a konzumovať Svetelný koreň, ktorý nemá negatívne vlastnosti zemiakov a naopak posilňuje výrazne imunitný systém. Hovorí sa o ňom ako o rastline budúcnosti. Dioscorea batata - Svetelný koreň je špeciálny druh koreňa Yam. Vďaka špecifickému spôsobu pestovania sa od ostatných rastlín líši svojimi neobvyklými, veľmi významnými kvalitami. Posilňuje naše telo a má schopnosť ho uzdravovať. Pokiaľ mu ľudia v jeho okolí doprajú pozornosť, odmení sa im. Všetkým odporúčame prejsť sa medzi vyrastenými Svetelnými koreňmi a vnímať atmosféru ktorá z nich vyžaruje.

zubny kamen abio  
   

Zubný kameň. Tento problém, trápi 90% ľudí, ale koľko z nich vie, čo to zubný kameň vlastne je, čím škodí a ako sa dá odstrániť?

Čo to teda vlastne zubný kameň je?

Zubný kameň je stvrdnutý povlak. Povlak je produkt baktérií, ktoré sú prirodzene v ústnej dutine. Zjednodušene povedané, kde sa nedokonale očistí zub, tam zostane povlak, ten si zo sliny nasaje minerály, ktoré sú v nej rozpustené, stvrdne a stane sa z neho zubný kameň. Vzniku zubného kameňa sa teda dá predísť len dokonalou ústnou hygienou! Preto je potrebné si osvojiť správnu techniku čistenia zubov a na to používať kvalitnú zubnú pastu, napr. zubná pasta proti zubnému kameňu 

Rakytník rašetliakový
Rakytník rešetliakový

Rakytník rešetliakový sa stal právom hviezdou medzi zdraviu prospešnými bylinami vďaka širokému spektru pozitívnych účinkov na ľudský organizmus. Zaslúžene je označovaný ako tzv. „prírodný multivitamín“. Obzvlášť v zimnom období je rakytník rešetliakový prínosnou rastlinou, pretože obsahuje veľké množstvo vitamínu C. Je unikátne tým že obsahuje až 10 rôznych vitamínov a antioxidantov, 15 stopových prvkov, oleje, nenasýtené mastné kyseliny a iné biologicky aktívne látky mimoriadne prospešné pre zdravie.