Jednoročný Svetelný koreň k sadbe - veľký - 1ks

4,00 €
Kód tovaru: abio00033
 Späť na: Svetelný koreň

Cena je za jeden kus.
Velkosť okolo 20 - 40 cm

Jednoročné korene sú vypestované z pacibuliek. Uchovávajte ich v prepravke alebo krabici v tme pri nižších teplotách. Môžete prisypať pieskom, alebo prikryť papierom. Vhodné sú hladnejšie pivničné priestory alebo iné tmavé priestory od teploty +5°C do +15°C.  

Pestovanie Svetelného koreňa z jednoročných koreňov.

Svetelný koreň má dost' špeciálne nároky na pestovanie a najmä jeho zber je náročnejší na ručnú prácu. V dobrých podmienkach dorastá niekedy až do dvoch metrov a korene by ste mali vyberat' ručne, pretože sú extrémne krehké. Preto sa svetelný koreň pestuje najčastejšie v debnách s pieskom postavených na zem (hĺbka približne 100 - 125 cm, šírka 40 - 50 cm, dĺžka l'ubovol'ná) alebo v jamách, priekopách s dreveným orámovaním šírka 30-50 cm, hĺbka 80-100 cm. Nadzemná čast' rastliny svetelného koreňa je liana dorastajúca do výšky niekol'kých metrov, teda vyžaduje pre svoj rast oporu, ktorá musí byť stabilná (odolná proti vetru, váhovo postačujúca). Pre ul'ahčenie práce sa odporúča konštruovať opory nezávisle na debnách, aby nebolo nutné ich v čase zberu demontovať.

Sadbu vysádzame na jar, zvyčajne v apríli, tak aby sa nadzemné časti rastliny objavili nad povrchom, až ked' nebude hrozit' nebezpečenstvo ranných mrazíkov. Vyvýšený záhon alebo jamu naplníme z 80% kremičitým riečnym pieskom (zrnitosť 0/2) asi tak 20 centimetrov pod okraj, potom dáme malú vrstvu slamy asi 20 cm a na ňu vrstvu kompostu (slama sa po zasypaní kompostom zl'ahne asi na 10 cm).
Skladba zeminy je vždy piesok - slama - kompost. Na túto úroveň položíme vodorovne mladé jednoročné hl'uzy a dosypeme zostávajúcim množstvom zeminy. Korene zasypeme vrstvou kompostu a nakoniec môžme povrch prikryt' slameným mulčom.

Pripojte svoj príspevok...
Neprihlásený uživateľ ( alebo sa zaregistrovať na ABIO.sk )
Komentovať ako neprihlásený uživateľ
Nahrávanie príspevku... Komentár sa obnoví po 00:00.

Buďte prvý a pripojte svoj komentár.