Bio kamenná soľ so Svetelným koreňom a bylinkami 500g

10,00 €
Kód tovaru: 123002
 Späť na: Svetelný koreň

Bio kamenná soľ so svetelným koreňom a bylinkami neobsahuje žiadne umelé látky, doplnkové látky, ako sú konzervačné prostriedky, jód alebo látky na zvýraznenie chuti. Halitová kryštalická soľ obsahuje cca 80 stopových prvkov dôležitých pre ľudský organizmus, hovorí sa jej aj diamantová. Svetelný koreň sa pestuje biodynamicky, zbiera sa ručne a starostlivo sa spracováva.

Obsah:
500g
Kamenná soľ 68%, halitová (himalájska diamantová) soľ 2%, svetelný koreň, tymián, list petržlenu, pór, ligurček, majorán, bazalka, zelerová vňať.

Halitová diamantová soľ

Halitovej soli sa hovorí aj diamantová pre jej transparentný vzhľad so zreteľnou kryštalickou štruktúrou. Jej kvalita je daná tisícročnou kryštalizáciou tzv. pramora pri extrémnom tlaku a teplote, čím zostal zachovaný pôvodný obsah cca 8O prvkov, v stopovom množstve, ktoré ľudský organizmus potrebuje pre svoje fungovanie. Soľ je ručne ťažená, umývaná a sušená na slnku. Silná chuť bez nežiaducej horkosti a jemné mletie z nej robí soľ vhodnú na každodenné použitie v kuchyni.

Tymián
Tymián obsahuje mnohé účinné látky, vďaka čomu sa využíva aj na liečebné účely. Obsahuje bielkoviny, tuk, sacharidy, silicu, vlákninu, vápnik, železo, draslík, fosfor, horčík, sodík, zinok, meď, mangán, kyselinu listovú, kyselinu pantoténovú, vitamíny A, B a C. Pôsobí proti depresii, na zlepšenie nálady, pri nadúvaní, hnačkách - celkovo pozitívne pôsobí na tráviaci systém, pomáha pri kašli a infekčných chorobách, má silné antiseptické pôsobenie - hubí baktérie, plesne, parazity.

List petržlenu
Petržlenová vňať má vysoký podiel účinných látok (minerály, vitamíny, vláknina, bielkoviny…), ktoré silne zvyšujú vitalitu a zdravie človeka. Táto zdanlivo obyčajná vňať má obrovský pomer živín, ktoré majú všetky pozitíva pre trávenie, imunitu, vylučovanie a vôbec na celý organizmus.

Pór
Pór obsahuje vitamíny: vitamín B1, vitamín B2, kyselina listová, vitamín C, vitamín B6, vitamín K, vitamín A, vitamín B5, vitamín E, vitamín B7, vitamín B3, a obsahuje minerálne látky: železo, fosfor, sodík, fluór, molybdén, jód, chróm, pektín, horčík, vláknina, draslík, meď, vápnik, selén, kobalt, zinok, mangán. Podporuje prekrvenie, čistí žalúdok a črevá od baktérií a húb, pomáha pri nadúvaní a hnačke, zefektívňuje priechodnosť čriev a pomáha proti zápche, znižuje hladinu cholesterolu a tukov v krvi, pomáha pri žilových ochoreniach, má preventívne účinky proti hemoroidom a podporuje tvorbu mového mladého väzivového tkaniva.

Ligurček
Ligurček je korenie v kuchyni, ktoré sa pridáva do polievok podobne ako vegeta, ale zároveň je to aj rastlina, ktorá má liečivé účinky a použitie ako prírodný močopudný prostriedok. Pôsobí na trávenie aj vylučovanie, preto je súčasťou viacerých čajov určených napríklad na zlepšenie trávenia či odstránenie plynatosti. Je to výborný očisťujúci prostriedok a to nielen pre močopudné účinky na močové cesty, ale aj pre detoxikačné účinky na krv a celý organizmus. Pomáha aj na problémy s dýchacou sústavou, nakoľko uvoľňuje hlieny a tak vie odľahčiť najmä horné dýchacie cesty.

Majorán
Majorán záhradný má antiseptické účinky a podporuje prirodzenú obranyschopnosť tela. Blahodarný vplyv má najmä na proces trávenia. Účinne odstraňuje plynatosť a podporuje metabolizmus. Pomáha pri nadúvaní, hnačke, žalúdočných kŕčoch či črevnej kolike. Má dezinfekčné účinky, protikŕčové účinky a podporuje tvorbu červených krviniek.

Bazalka
Bazalka čistí krv a pomáha pri chorobách krvi a srdca. Čaj pripravovaný z listov je bežným domácim liekom pri prechladnutí, horúčkach a tráviacich problémoch. Blahodarne pôsobí na dýchaciu sústavu, uvoľňuje a rozpúšťa hlieny, je skvelým liekom na kašeľ, alergickú bronchitídu, astmu a eozinofíliu. Blahodarne pôsobí pri depresiách. Pri výskumoch jej antibakteriálnych účinkov bolo zistené veľmi silné pôsobenie proti plesniam a baktériám.

Zelerová vňať
Jej výnimočnosť spočíva v tom, že obsahuje veľké množstvo výživných látok, ktoré sa nestrácajú ani pri varení pri vysokých teplotách. V zeleri tak ostávajú zastúpené vitamín A, ďalej vitamín B1, B2 a C, taktiež kyselina listová, draslík a iné zdraviu prospešné látky. Znižuje krvný tlak, pomáha pri chudnutí a posilňuje imunitu.

Svetelný koreň (Dioscorea batata)
rastlina budúcnosti

 • vhodný pri poruchách imunity a chronickej únave
 • omladzuje a celkovo vitalizuje
 • posilňuje a pôsobí na slezinu, obličky a pľúca (kašel, dušnosť)
 • upravuje a podporuje trávenie
 • zdroj kremíka - pôsobí na kožu a vlasy, výsledkom je hladká a hebká pleť, lesklé a silné vlasy
 • stimuluje žľazy s vnútornou sekréciou (hypofýza, štítna žľaza...)
 • harmonizuje hladiny cukru a cholesterolu v krvi
 • má priaznivý vplyv na hormonálnu nervovnováhu u žien, na menštruačné bolesti a klimaktérium (prechodové ťažkosti), vnútorné emocionálne dysharmónie u žien
 • pôsobí ako afrodisiakum a vyživuje esenciu semena
 • používa sa ako prírodné antidepresívum, má ukľudňujúci efekt
 • pomáha pri migrénach a nespavosti
 • upravuje problém s častým močením - polyuria

botanický názov: Dioscorea batatas, jam čínsky
ďalšie názvy: chlebový koreň, čínsky zemiak
čínsky: Shan Yao (horská medicína)

Svetelný koreň patrí do čeľade Dioscoreaceae, čiže smldincovitých či jamovitých. Dioscorea batatas patrí k popínavým jednoklíčnolistovým trvalkám pôvodom z Číny. Tieto rastliny sú pestované hlavne pre jedlé škrobové hľuzy obsahujúce škrob, bielkoviny, tuk, amylázu, aminokyseliny, saponíny, polysacharidy, slizové látky, vitamíny a ďalších 31 rôznych stopových prvkov. Zvláštnosť svetelného koreňa však nespočíva len v hojnosti a merateľnosti obsiahnutých látok a v ich vyváženom pomere, ale predovšetkým v tom, že hľuza obsahuje vysoký a jedinečný potenciál svetelného éteru, ktorý má schopnosť ukladať. Táto schopnosť je bytostne spätá s výrazným pudením k rastu koreňov do hĺbky. Koreň môže rásť až do hĺbky dvoch metrov. Rezná plocha svetelného koreňa osychá do snehobielej farby (nedochádza k oxidačným procesom). Stonka je lianovitá s nepravidelne postavenými listami srdcového tvaru s červenofialovým okrajom. Schopnosť ukladať svetelný éter majú iba samčie rastliny.

Je to skutočne nezvyčajná rastlina, zmienky o nej vedú až ku gréckym filozofom. Spomínal ju aj filozof a mystik Rudolf Steiner, ktorý popísal jej schopnosť viazať svetelný éter a poukázal na jej významný prínos pre človeka z hľadiska výživy.
Aj vo veľmi malých porciách vyvoláva svetelný koreň výdatný pocit sýtosti. Má neutrálnu chuť a používa sa ako zeleninová príloha, do kaší, polievok, omáčok, zapekaných pokrmov, môže sa jesť tiež surový samostatne alebo v šaláte. Okrem iného pôsobí pozitívne na funkciu sleziny, pľúc a obličiek.

Viac informácií aj na adrese: www.svetlokoren.sk

 

Pripojte svoj príspevok...
Neprihlásený uživateľ ( alebo sa zaregistrovať na ABIO.sk )
Komentovať ako neprihlásený uživateľ
Nahrávanie príspevku... Komentár sa obnoví po 00:00.

Buďte prvý a pripojte svoj komentár.